farma.JPG

Publikováno dne 6. dubna 2018

Exkurze za poznáním nové technologie Vollmaxx

Na konci března část týmu INTEGRA, a.s. – Zbyněk Skácel, Daniela Vitásková a Anna Musilová, odcestovala za velkou louži do státu Virginie v USA s cílem seznámení se s novou technologií od firmy Jansen.

Tato technologie bude sloužit nově v rekonstruované hale na středisku Bantice. Jedná se o tzv. rodinné klece Vollmaxx. Principem rodinných klecí je ustálené hejno slepic s vhodným poměrem kohoutů bez potřeby inseminace.

Ve Virginii nám milou společnost dělal Ron Jöerissen (Hendrix Genetics BV), Ron de Zwarte (Jansen Poultry Equipment) a Liaqat Ali (Hendrix - ISA llc). Společně jsme navštívili odchovnu rodičů a produkční rodičovskou a prarodičovskou farmu v Piney River.

Měli jsme tak možnost seznámit se s odchovnou technologií Rearmaxx, která dokáže kuřice připravit na snáškové období nejen v rodinných klecích, ale také na voliérový a podestýlkový systém. Druhý den jsme si prohlédli produkční farmu s technologií Vollmaxx, kde jsme byli v praxi seznámeni s tím, jak technologie vlastně funguje. Obě technologie se ukázaly jako jednoduchý a plně funkční systém. Zvířata ustájená v technologii Rearmaxx i v technologii Vollmaxx byla ve velmi dobré kondici.

Celý princip a nápad této technologie se nám velmi zamlouval. Osobně jsem ráda, že tato technologie bude již brzy instalována i v naší společnosti a dokonce přitom budeme první v Evropě. Návštěva vzdálené země pro nás byla přínosem nejen cestovatelským, ale i manažerským pro práci s novou technologií.

Děkuji všem za společnost, pomoc a možnost se zúčastnit.

Anna Musilová

společné foto.jpg

Související články

Zářijové číslo magazínu

Přečtěte si nové číslo magazínu společnosti Hendrix Genetics, které je druhým vydáním pro rok 2020.

Den Otevřených Dveří - odloženo na rok 2021

Z důvodu neustále se zhoršující epidemiologické situace v souvislosti s COVID-19 jsme se rozhodli náš DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v líhni Přísnotice dne 19.9.2020 zrušit, protože Vaše zdraví a zdraví našich…

Žabčický kohout

Představujeme Vám novinku "Žabčický kohout"....